גלובס : מדוע אתיופים עדיין צריכים להילחם ? (דמוז גובזה)

אתיוביז דואגת לרכז עבורכם את מיטב המאמרים והכתבות בנושא קהילת ביתא ישראל

07/01/2020

"כשהיה מדובר בחברה פרטית, כמו "יקבי ברקן", אמרו "ביזנס זה ביזנס", ואולי חלקנו השלמנו עם זה, כי מדובר "רק" בחברה פרטית שמטרותיה רווח כספי, ויש חברות פרטיות שלא נוהגות בערכיות. כשמדובר ביוצאי אתיופיה, כמעט כולם יכולים לעשות עליהם "ביזנס", כולל המדינה ומוסדותיה"

מדוע אתיופים עדיין צריכים להילחם?

העולים במולדתם נחשבו "יהודים", אבל בבואם לישראל הם צריכים להילחם על מעמדם

לפני כחודשיים קם פובליציסט ומשפטן ידוע בעולם החרדי, הרב דב הלברטל, שהצהיר בתוכנית הבוקר של רשת: "יוצאי אתיופיה ספק יהודים". אלה היו הימים שאחרי סערת "יקבי ברקן", והנה כבר נולד סיפור חדש הפוגע עמוקות ברגשותיה של הקהילה. נושא הזהות מעסיק מאוד את כלל החברה הישראלית, מי יותר יהודי ומי יותר ישראלי? בשונה משאר הקהילות היהודיות בגולה, יוצאי אתיופיה הם לא רק יהודים, הם היו ישראלים תמיד, גם אם פיזית לא היו בארץ-ישראל. הרוח תמיד הייתה.

באתיופיה, האתיופים קראו להם ישראלוץ' (ישראלים) או "פלאשים", כלומר "גולים". לאורך ההיסטוריה, השלטונות האתיופיים לחמו והתנהגו באכזריות כלפי הקהילה היהודית, אך הקהילה עמדה איתנה בפני רודפיה בזכות אומץ ליבם של הגברים, הנשים והטף, שבחרו במות קדושים, ובלבד שלא ימירו את דת אבותיהם. ואחרי כל אלו, אני שואל – למה כל הזמן ביתא ישראל (יהודי אתיופיה) צריכים להתחנן כדי לזכות בהכרה ביהדותם על-ידי הרבנות הראשית בישראל?

המשיכו לקרוא את הכתבה המלאה באתר "גלובס" 

Share and Enjoy !

0Shares
0 0

לתגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן